pl
en de
Home>>O nas>>Kim jesteśmy

Kim jesteśmy

Firma Diversa, do 2008 roku Akwa-Rynkar, działa na rynku produktów akwarystycznych od ponad 35 lat. Korzenie firmy sięgają jednak 1979 roku. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszej firmie!

Dekada I czyli skromne początki
(od 1979 do 1989)
Założyciele firmy – Teresa i Leszek Rynkar – są w Polsce pionierami techniki produkcji akwariów, których ścianki łączone są za pomocą silikonu. Pierwsza siedziba firmy powstała na skutek adaptacji pomieszczeń gospodarczych należący do rodziny właścicieli, a proces produkcyjny wykonywany był prawie w całości ręcznie. Do pierwszych odbiorców, zlokalizowanych na Górnym Śląsku, Opolszczyźnie i Krakowie, produkty dowożono jedynym środkiem transportu, jakim był samochód osobowy wraz z przyczepą. Ówczesny asortyment firmy to zaledwie kilka rodzajów małych zbiorników dla żółwi i ryb.

Dekada II czyli wykorzystana szansa
(od 1990 do 2000)
Wejście Polski w okres transformacji systemowej okazał się momentem przełomowym dla działań firmy, dając możliwości dynamicznego rozwoju. W 1990 roku działalność została przeniesiona do nowego lokum o powierzchni 220m2, ale już pięć lat później firma dysponowała 700m2. Ofertę produktową wzbogacono o akwaria większych rozmiarów i  bardziej urozmaiconych kształtach. Uruchomiono nowy wydział zajmujący się produkcją oświetlenia akwarystycznego, rozbudowano bazę transportową oraz pozyskano pierwszych zagranicznych kontrahentów.

Dekada III czyli rozwój i modernizacja
(od 2001 do dziś)
Nowe milenium – nowe wyzwania. Firma znalazła się w posiadaniu kolejnych pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych, co zwiększyło powierzchnię, którą dysponowała do 4000m2. W 2002 roku uruchomiono produkcję szkła giętego oraz wydział stolarski. W 2004 roku, kontynuując rodzinną tradycję, w działalność przedsiębiorstwa zaangażowało się drugie pokolenie. Od dwóch lat firma dysponuje laboratorium, gdzie produkty są dokładnie sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa oraz funkcjonalności.

Obecnie nasza oferta składa się z ponad 2000 produktów. Połowa produkcji przeznaczona jest na eksport do takich krajów jak Niemcy, Francja, Holandia, Austria, Włochy, Dania, Czechy, Słowacja, Litwa czy Węgry. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz zaangażowaniu 70 kompetentnych pracowników osiągamy najważniejszy cel dla satysfakcji klienta: funkcjonalny, ekonomiczny i terminowo wykonany produkt.
Nota prawna|Polityka cookies|Copyright © 2016 Diversa